Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 16.07.2025, 16:43

Міжгірський районний Будинок дитячої творчості

Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 57
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформація про заклад

     Історія  нашого закладу  

          На початку 40-х років минулого століття значна увага приділялася гуртковій роботі. По Волівському окрузі (тепер Міжгір`я) працювали фізкультурні та художні гуртки. Кращими гуртківцями були учні-піонери.

      З часом, осередком позашкільної освіти став окружний Клуб піонерів, в якому займалося 113 учнів в п`яти гуртках (політичний, агротехнічний, співочий, драматичний та танців і плесків). Активістами організовувалися та проводитися виставки і концерти художньої самодіяльності, велася читка лекцій на різні тематику. Так як власного приміщення не було, то окружний Клуб піонерів працював при середній школі.

          У 1948-1949 роках охопленість гуртковою роботою збільшилася до 233 учнів. Значна увага приділялася консультаційним гурткам, які велися безкоштовно.

Гурток танців і плясків (1951 р.)

         Згодом, у 1955 році Клуб піонерів було перейменовано у Міжгірський районний Будинок піонерів, який мав приміщення за адресою: с. Міжгір`я, вул..Леніна, 166. Першим директором була Борисова О.Г. Учасники гуртків брали участь в обласних виставках дитячої творчості з образотворчого мистецтва, вишивки та різьблення.

       З 1957 по1960 роки районний Будинок піонерів очолювала Ледчак Марія Федорівна. Основна увага приділялася поглибленню знань учнів з різних галузей та різноманітній виховній роботі. При Будинку піонерів працювали наступні гуртки:

-  хор учнів початкових класів ( Бістрикер О.І.);

- гурток юних фізиків (Заєць І.А.);

- авіамодельний (Рабцун В.М.);

- гурток юних фехтувальників (Рабцун В.М.);

- вишивальний гурток (Липей О.В.);

- туристичний і ляльковий.

     Зокрема, на той час були такі педагоги, які безкоштовно допомагали в організації роботи в Будинку піонерів. Наприклад, вчитель історії Липей Михайло Ілліч виступав з доповіддями та проводив з учнями бесіди на різні історичні теми. Гуртківці зустрічалися з активістами сусідніх районів. Одним з таких масових заходів був «Зліт юних туристів» (1957р.) в селі Вовче Воловецького району. Під час зльоту вихованці мали можливість поспілкуватися із мамою Зої Космодем`янської. В подяку за власні спогади, гуртківці подарували вишитий власноруч рушник, який вона, згодом, передала в музей.

      

с.Вовче Воловецького р-ну,

зустріч гуртківців з мамою Зої Космодем`янської

       В той же час, проводилися екскурсії та туристичні походи по вивченню рідного краю. Наприклад, від села Пилипець (Шипота) пройшли полонинами до Лозянського, зустрічалися з вівчарями, збирали колекції різних рослин, рідкісних квітів, мохів, з яких виготовляли гербарії. Організовувалися поїздки в музеї Львова, Ужгорода.

Зліт юних туристів (1958 р.)

       Часто проводилися районні виставки різних дитячих робіт, зібрання активістів та зльоти. Одним із головних завдань роботи з дітьми була підготовка привітання учнів до конференцій та різних районних зборів, як ветеранів, так і молоді.

       Найпопулярнішою на той час  була форма роботи – організація тематичних вечорів відпочинку, які закінчувалися масовими іграми, вікторинами, танцями.

       Частими були відрядження у найвіддаленіші школи, з метою перевірки і надання практичної та методичної допомоги. Транспорту в ті роки не було ніякого, тому добре вивчили всі дороги і піші переходи. Спогади про ті роки Ледчак Марія Федорівна залишила у віршованих розповідях «Вперше на Синевирському озері», «Шипіт», «Пливи, бокорику» та інших, написаних під враженнями тих далеких років.

       У 1960 році, в архівних матеріалах є згадка про директора Буряк Марію Іванівну.

       У 1967 році очолила позашкільний заклад Акар Ганна Федорівна. В той же час, було відкрито нові гуртки – фото і кіно справи. Керівники гуртків беруть участь не тільки у районних, а й у обласних семінарах.

      Наступним керівником стала Погодаєва Ніна (1969 рік) .З 1971 по 1977 роки директором  була Бітлян Калина Михайлівна. Будинок піонерів стає організатором проведення районних зльотів піонерів, конференцій, парадів жовтеняцьких військ, конкурсів загонових пісень та інших масових заходів. Збільшується охопленість гуртковою роботою, відкриваються групи на базі сільських шкіл.

1977 рік – в о директора  Фенинець Олена Миихайлівна;

1978 рік – директор Пижик Марія Василівна;

1983 рік – директор Биба Марія Іванівна;

1985 рік – директор Вегеш М.Й.;

1986 рік – директор Юрик Тетяна Олександрівна;

1988 рік – директор Юрик Габріелла Василівна.

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

    

 

 

 

 

 

     12 грудня 1990 року, керуючись концепцією середньої загальноосвітньої школи України та враховуючи зміни, що відбувалися в житті учнівської молоді виконком Ради народних депутатів вирішив перейменувати районний Будинок піонерів в районний Будинок дитячої творчості.

       За всі роки Будинок дитячої творчості був бажаною домівкою для юних дарувань, які розкривали свої таланти, розвивали здібності і назавжди зберегли про нього найкращі спогади.

        Сьогодні Будинок дитячої творчості – це багатопрофільний заклад, який за роки свого існування став методичним центром позакласної роботи. Тут завжди педагоги шкіл району можуть отримати консультації та поради з питань виховної роботи.

        З кожним роком заклад примножує свою власну історію новими, цікавими формами роботи, ефективною участю у обласних та Всеукраїнських масових заходах.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Міжгір'я
Мова сайту
Пошук
Календар
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Погода в Міжгір'ї
Пам'ятні дати
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Офіційні сайти
Хто онлайн
Друзі сайту

Copyright Gychka O.V. © 2025